chovatelská stanice

Catharine Packard from Eli's Castle, CZ

barva: BRI a - britská modrá

datum narození: 24. 4. 2008

otec: CH Schabolleke's Peerke, NL - BRI b 03

matka: Annie Blackburn from Eli's Castle, CZ - BRI a

krevní skupina: B

přezdívky: Kačenka, Kača, Kačucha, Kačaba ...

PKD: oba rodiče DNA test negativní

HCM: oba rodiče HCM negativní

Rodokmen

Výstavy:


místo a datum třída ocenění posuzovatel dosažený titul
Olomouc - 7. 12. 2008 11 V1 Ad de Bruijn

Kačenka je dcerou Andulky, vnučkou Elisky a pravnučkou Elíše. Je to vlastně již čtvrtá generace v naší chovatelské stanici. Už když se narodila, bylo to pěkně neposedné koťátko - v krabici, kam jsem odkládala koťátka, když Andulka tlačila další miminko, už dovedla pěkně cestovat, takže bylo nutné ji co nejdříve odlišit od její stejně modré sestřičky Borůvky. Barevným mašličkám jsem nevěřila (Andulka by je v noci určitě odstranila) a lakovat drápky se mi roztřesenými prsty nechtělo. Takže jsem jí vystřihla proužek srsti na levém stehýnku, abych ty dvě modré holky mohla dobře rozlišovat. Ale po několika dnech už byly rozdíly patrnější - zatímco Borůvka zůstávala tmavší, Kačence kožíšek pěkně světlal. Taky povahově se brzy obě holky od sebe začaly odlišovat - Borůvka byla méně nápadná, zato Kačenka musela být u každé kulišárny. Obě modré holky byly nádherné, husté odstávající kožíšky, kulaté hlavičky, kraťounké nožky, prostě britky každým coulem. A obě byly nerozlučné kamarádky, že jsem původně chtěla, aby i v nových domovech zůstaly spolu. Jenže Borůvka šla nakonec do nové rodinky ke kocourkovi a Kačenka jakoby se začala bát, že si ji taky někdo odveze, tak pokaždé když přijel někdo cizí, prchala se schovat, zejména když viděla přepravku. Prostě mi dávala najevo, že ona tedy od nás za žádnou cenu pryč nepůjde.

Kačenku jsem zkusila vzít na výstavu do Olomouce. Trošku jsem ji tím naštvala, doma velká suverénka byla na výstavě vyděšená a nechtěla se předvádět. Ale i přesto byla velice úspěšná. Porazila tři kočičky a získala tak V1. Titul BIV i nominace jí unikly jen proto, že se styděla a pan de Bruijn jí chtěl ušetřit stresování z BISky. Ale líbila se mu nejvíc ze všech a na rozloučenou jí dal pusu. Váhala jsem, zda pokračovat ve výstavní kariéře a mít z Kačenky další chovnou kočičku, ale to záleželo na mnoha okolnostech. Uvažovala bych o tom jen v případě, že by její maminka byla i při dalším vyšetření HCM negativní a že i Kačenka by také toto vyšetření měla s negativním výsledkem. Druhé vyšetření Kačenčiny maminky Andulky sice ukázalo, že má srdíčko stále zdravé, i genetický test byl u ní N/N, takže jsem začala uvažovat o uchovnění Kačenky a předběžně jsem pro ni hledala ženicha s krevní skupinou B a hlavně s negativním vyšetřením na HCM. Ovšem nakonec Kačenka sama rozhodla, že žádná koťátka mít nebude. S prvním březnovým dnem začala svou první říji - ze začátku hodně nenápadnou a kraťoučkou, za 14 dní dní následovala další, delší a třetí přišla hned za týden po skončení druhé.

Kačenka při říjích nemyslela na jídlo a dost hubla. Hrozilo nebezpečí, že říje přejdou v trvalé, které mohou kočičku hodně vyčerpat. Nechtěla jsem ji nechat nakrýt jako nedospělého puberťáka, i když by to po schválení chovatelskou komisí bylo možné. Nakonec jsem se tedy odhodlala objednat Kačenku na kastraci. Hned po objednání termínu, spustila Kačenka říji čtvrtou, což mi potvrdilo mou domněnku, že říje budou u ní časté a dlouhé. Čtvrtá Kačenčina říje skončila naštěstí den před plánovanou kastrací a zákrok tak zvládla kočička úplně v pohodě. Kačenka se ale díky kastraci dala pomalu do formy a dohnala ztracenou váhu a jako kastrátce jí je velice dobře. Možná by mohla být sice výstavně úspěšnou kočičkou, mohla by odchovat krásná typová koťátka, ale za jakou cenu? Ne, její zdraví je mi přednější než kokardy a poháry z výstav.

© Eli's Castle, CZ • All rights reserved • webdesign by Alena Cihlářová